top of page

JAK VĚDOMĚ VYLÉČIT CHŘIPKU

Chřipka nás zve pod peřinu, do vlastního peklíčka, totálního zastavení se v horku a potu. Jako mě tento víkend. Tělo hoří a bolí zevnitř, viry se zahryznou do kostí a svalů... a zahleněná hlava jen otupěle "je i není". Můžete si na to vzít ibuprofen a ztlumit bolesti a pustit si oblíbený seriál. A nebo aspoň zázvor. Takto to vyřešíte jednorázově. Pokud se ale chcete vyléčit vědomě, vydáte se opačným směrem. Začnete se ptát svých emocí a bolestí, co se děje, že si tohle na vás viry dovolují. Když se bolavých míst začnete přímo dotýkat, mapovat je a číst, otevře se před vámi váš vlastní film nebo seriál, váš vlastní vnitřní podvědomý a nevědomý svět, jehož prostřednictvím vám tělo dokáže sdělit, s čím se právě potýká na podvědomé úrovni nebo s jakými minulými zraněními hluboko ve vás vir​y tolik rezonují.

VĚDOMÉ léčení se započítává do našeho zdraví TRVALE, což zjistíte tak, že dříve chronické choroby se nevracejí. Jsou to právě vědomé posuny, které si odnášíme s sebou i dále skrze bránu smrti jako věčné dárky sami sobě a tím sytíme zdraví celého světa.

EMOČNÍ ODBLOK

Někdy vlastně víme, proč se nám to děje a pokud toho chodíme jako kolem horké kaše (jako teď já, když vám nechci říct, co mi bylo :-)), tak věřte, že to je právě ono. Vždycky mějme na paměti krásnou rovnici "Nemoc = mohou za to ti druzí". Kdo/co vás vytáčí? Co vás porazilo? A proč? Co bylo předtím? Co se vám stalo, že vás to tak rozhodilo? Jak jste se cítili? Co na tom bylo nejhorší? A už jste u sebe. Načtěte ty situace, obrazy emoce a projděte jimi s uvědomněním. A nebo je uchopte a zahoďte, prostě emocionálně vyčistěte a nahraďte vysněnou představou. Tu korunujte větou, při které se cítíte dobře. A pak sledujte co se děje - je vám lépe! Chřipka ztratila smysl existence a začala odcházet! Našli jste klíč a otevřeli si dveře. Zázrak! Tělo si to zapamatuje a bude to chtít příště znovu. To je řešení v přítomnosti.

Jindy je ovšem klíčů - příčin celý svazek z minulosti, a je to jako počítačová hra o mnoha levelech, jako tobogán a pokud se zaseknete, vyplatí se počkat a prolistovat všechny možnosti, jak získat další klíč: Je to moje? Je to z dětství? Je to z hluboké minulosti mé duše? Stačí to vidět/cítit takhle? Je to opravdu ono? Týká se to nějaké čakry? Poradí mi někdo lépe než já? A tak dále.

ZDROJ BOLESTI

Pokud začnete listovat svým vlastním tělem, je důležitým klíčem otázka "Kde je zdroj bolesti?" Chřipka se většinou nejprve usazuje v hlavě a dutinách jako pocit tlaku. Příčiny v bolestech hlavy bývají nejčastěji stresy, plánování, tvrdohlavost, všechno táhnu sám/sama, jdu hlavou proti zdi, mám toho moc a pod.. Ale když tohle zrovna nepaltí a dobře soustředíte na to, kde má ta bolest zdroj (prostě se zeptáte sami sebe), dostanete se i mimo hlavu, a tam je potřeba zamířit pozornost.

Napadá vás krk? Pokud máte vysloveně oheň v krku, možná se jedná spíš o náběh na angínu… a v tom případě bývá příčina velmi často v antagonistickém vztahu k někomu nebo něčemu, vysloveně: “on/ona za to může”. Zklidněte se a nalézejte. A taky může jít o kombinaci… vyléčíte chřipku a ozve se ještě krk, kde něco zůstalo…

"Zdroj bolesti" zjistíte například mou oblíbenou dětskou metodou “Jaké zvířátko je tahle nemoc a kde ve mě bydlí?”

Já jsem to tentokrát například měla takto: Bolí mě hlava. Když se podívám dovnitř, nevidím, žádnou představu čehokoliv, co by mělo barvu, tvar, materiál, vůni nebo chuť - žádný objekt, příběh, pouze prostou záplavu hlenu. Pak ale: kde je emocionální zdroj toho tlaku v hlavě? Pozornost jde k žaludku. Snědla jsem něco těžšího, co tlak v hlavě umocňuje. Neměla jsem to dělat, chce to ovocno-zeleninovou dietu. Těžké v břiše navnímám, dám si ruku na žaludek a posílám do žaludku pozornost a teplo a klid, harmonii a péči, lásku. Vydýchávám tíhu v žaludku ven z těla všemi póry. Žaludku se uleví. Uleví se i hlavě? Ano! Okamžitě povolí. A teď je čas vystopovat emocionální příčinu. Můžete dojít k břichu nebo krajině srdeční a nebo už je ta potvora téměř v celém těle a vaši pozornost přitáhnou ty nejbolavější kosti nebo svaly. Já jsem došla ke spodní polovině těla.

NECHTE RUCE/PRSTY NACHÁZET

A právě tam, kam vaše pozornost dojde (stačí nechat putovat ruce/prsty pečlivě po těle a ony najdou), je třeba začít hledat, co vás zastavilo, že se nemůžete/

nechcete aktivně účastnit svého života ve vší parádě a s vírou, že váš život má drive a smysl a je veden láskou.

Co se stalo?

Naciťte téma/emoce, které vám bolest, které se dotýkáte vypráví. Použijte všechny metody, které znáte. Čtení z polohy těla v posteli - z té, kterou tělo chce. Z pohybu, který tělo při bolesti dělá, z pocitu, jaký to vyvolává, z vět, které vám přijdou. Nic nehledejte, jen naslouchejte, vnímejte. Když nepřijde nic, spěte.

Dýchejte pod peřinou a nechte vaše vnitřní multismyslové kino ať samo ukáže, co má na programu. Až se to objeví, vydýchejte to všemi póry z těla. Otevřete se i obrazům "jako z filmu" z hlubokého minula. Při bolesti vám mohou přicházet brutální obrazy "jako" ze středověku, pozorujte je, ptejte se: Kde tam jsem? kde to je? Co je tam dál? Co mám ještě vidět? Má mi to něco říct? Jak to skončí?... I pouhé fragmenty výjevů se počítají a bolest ustoupí.

Pokud listujete ve své přítomnosti, vše, co se o sobě dozvíte nelichotivého, vítejte jako osvobozující pravdu a odblokujte to. Co vám může během vědomého léčení chřipky potkat? Pocity přetažení, vydání se z lásky, nevíry v proces, vyhoření, předsudky, že “něco nejde”, že se to “nemá, nemůže”, ztráta identity, nechuť se uzdravit. U té nechuti už jsme v novém levelu. Od příčin jsme se posunuli k VÝHODÁM NEMOCI. Co vám ta nemoc umožňuje a přináší? Konečně klid? Utéct mimo systém? Atd. Atd. Uviďte to a rozhodněte se, jak to chcete příště. A pak je tu třetí kategorie: ZVYK a PERIODICITA. Chřipka klidně může chodit ze zvyku - prostě periodicky jednou za rok ve stejné době. Je potřeba zjistit, proč to dělá, tedy kdy vypukla poprvé a kdy nejsilněji a proč.

PROCES V CELÉM TĚLE

Jak už bylo řečeno - chřipka bývá spojena s bolestmi. Například svaly - cítím se jako zpráskaná, zkopaná, roztrhaná na kusy a pod... sledujte, co vás napadá a jaké pocity/obrazy se vynořují. Hodně vám řekne, v jaké poloze se tělo chce nacházet. Skrčené, natažené, sevřené... co vám ta poloha připomíná? Bolestí kostí - jakoby mě lámali v kole, něco mi drtí nohy... Ženy například mohou mít bolesti soustředěné v oblasti pohlaví, rozkroku a nohou, kde jsou zapsané kdysi prožité bolesti porodní nebo sexuální zranění. Bolavá místa po celém těle je dobré nahmatat a držet je, soustředěně do nich dýchat, pročistit je s láskou vědomým dechem. A naslouchat, zda nám ta místa vyprávějí nějaký příběh a nebo jen vjem.

Když teplota těla stoupá, napomáhá ke změněnému stavu vědomí možná právě proto, aby se otevřely kanály do podvědomí a nevědomí. I spontánní sny a halucinace a polovědomé bdění patří k čistícímu procesu, kde se "probouráváme" sami k sobě, do našich vizí a snů, do strachů, své přítomnosti, minulosti, do našich předchozích životů nebo do rodového zatížení. To vše se může čistit přes naši chřipku tady a teď a tím se zvyšují naše vibrace svobodného bytí.

NÁVRAT ZPÁTKY

Když se tělo vrací k sobě, můžete přesně zaregistrovat přechod z minulosti do přítomnosti, jakobyste projeli hranici. Moje tělo přestalo žhnout v mlze a začala jsem ho cítit tady a teď. Do přítomnosti mě popravdě vrátila bolest - opařila jsem si patro čajem. A šup - už jsem byla zpátky! Pomáhá i dotek někoho blízkého, silná vůně nebo chuť, silný smyslový impulz. Třeba rozsvítíe lampičku.

Když už se vracíte zpět, čeká vás odměna… začnou se ozývat v těle pocity přítomné a příjemné (protáhnete se, zavrtíte...), bolavé části těla přijdou k sobě. Je to jako když vás moře konečně vyvrhne na břeh. A je klid.

Někdy už v tu chvíli víte, co se teď, po chřipce, změní, jindy ne a stane se to samo. Věřte svému tělu a své mysli, že vás vedou cestou, která je pro ně nejléčivější. A že právě jen vaše tělo ví, jak znovu najít svou "moc". Tento inspirativní návod se vlastně týká nemocí jako takových, jen příčiny bývají jiného druhu.

Přeju hodně odvahy a otevřenost k sobě samým!

Mantra chřipky: OSVOBOZUJI SE OD VŠECH NÁZORŮ A VĚŘÍM V LÁSKU.


Featured Posts
No posts published in this language yet
Once posts are published, you’ll see them here.
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page